KOL VE EL PROTEZLERİ

OMUZ DEZARTİKULASYON PROTEZLERİ

DİRSEK ÜSTÜ AMPUTASYON PROTEZLERİ

DİRSEK DEZATİKÜLASYON PROTEZLERİ

DİRSEK ALTI AMPUTASYON PROTEZLERİ

EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYON PROTEZLERİ

 Üst ekstremite protezler olarak da adlandırılır. Bu protez grubunun seviyeleri yukarıda sınıflandırılmıştır. Merkezimizde tüm seviye gruplarına ait protezler; Mekanik, Karma, Myoelektronik kontrollü, Mikroişlemci Kontrollü ve Kozmetik olarak uygulanmaktadır.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Touch Bionics Mikro İşlemci Kontrollü El Protezleri

Touch Bionics, bireylerin çeşitli günlük görevleri yerine getirmelerine ve bağımsızlıklarını yeniden kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış çok çeşitli üst ekstremite protez çözümleri sunar.

Touch Bionics Aktif Tam El

Aktif protezler harici güçle çalışan cihazları içerir, bu da hareket kabiliyetlerinin bir bataryadan geldiği anlamına gelir. Cihaz tipik olarak cilde karşı yerleştirilmiş sensörler kullanılarak çalıştırılır. Sensörler, belirli kaslar kullanıldığında yayılan elektrik sinyallerini alır ve bu sinyaller hareket etmek için protezleri harekete geçirir.

i-limb ™ kuantum , günümüzde mevcut olan en çok yönlü ve ileri protez eldir. Bu tam el protez cihazı, doğal bir elin görünümünü ve işlevini yakından taklit eder. Bir i-ekstremite kuantum proteziyle şunları yapabilirsiniz:

 • Basit bir hareketle bir tutuşu etkinleştirin

 • Bir nesneyi kavrayın ve şekline uygun hale getirin

 • İnsan elinin 36 farklı çalışma moduyla taklitleri

 • Bir nesne üzerindeki kavrama gücünü kademeli olarak artırın

 • Daha hassas nesnelerin kırılmasını önlemek için parmaklarınızın hareket ettiği hızı kontrol edin

Touch Bionics Aktif Kısmi El

Aktif protezler harici güçle çalışan cihazları içerir, bu da hareket kabiliyetlerinin bir bataryadan geldiği anlamına gelir. Cihaz tipik olarak cilde karşı yerleştirilmiş sensörler kullanılarak çalıştırılır. Sensörler, belirli kaslar kullanıldığında yayılan elektrik sinyallerini alır ve bu sinyaller hareket etmek için protezleri harekete geçirir.

i-digits ™ , parmakları ve kısmi elleri eksik olan kişiler için tasarlanmış bir proteztir. Protez, fonksiyonunuzu geliştirmek için bir araç olarak hareket eden ihtiyaçlarınız için tamamen özelleştirilmiştir. Bir i-digits protez ile şunları yapabilirsiniz:

 • Bir nesneyi kavrayın ve şekline uygun hale getirin

 • İnsan elinin 26 farklı çalışma modu ile taklitleri

 • Bir nesne üzerindeki kavrama gücünü kademeli olarak artırın

BE BİONİC Mikroişlemci Kontrollü El Protezleri

Kontrollü, sezgisel ve hassas olan Ottobock Be Bionik El, amputasyonlu bireylerin yeteneklerini ve yaşamlarını değiştirmek için tasarlandı. Ayakkabı bağcıklarını bağlamak gibi basit görünen fakat çok önemli işleri yapmak gibi bir misyonu var.

14 farklı tutuş şekli ve el pozisyonu ile bebionik yapay el, ortalama bir günde yapmanız gereken hemen hemen her şeyi halletmek için tasarlanmıştır: yemek yemek, çanta taşımak, kapıları açmak, ışıkları açmak ve yazmak v.b.

Her parmağınızdaki bireysel motorlar, el ve tutuşu doğal, koordineli bir şekilde hareket ettirmenize izin verir. Oransal hız kontrolü hassas görevler üzerinde hassas kontrol sağlar.

El, üç farklı boyutta ve bireysel gereksinimlere uygun dört bilek seçeneği ile sunulmaktadır. Bu seçenekler “Çoklu Flex Bilek, Fleksiyon Bilek, Hızlı Bağlantı Kesme ve Kısa Bielkliktir.

Bireysel motorlar

Her parmağınızdaki bireysel motorlar, el ve tutuşu doğal, koordineli bir şekilde hareket ettirmenize izin verir. Motorlar ağırlık dağılımını optimize etmek için konumlandırılmıştır - elin daha hafif ve daha rahat hissettirilmesini sağlar

Yenilikçi palmiye tasarımı

 

Yenilikçi avuç içi tasarımı, bebionik'i darbe ve hasardan korur ve eli her zamankinden daha sessiz hale getirir.

 

Oransal hız kontrolü

 

Oransal hız kontrolü hassas görevler üzerinde hassas kontrol sağlar. Böylece bir yumurtayı alabilir veya boş bir tenekeyi kırmak kadar kolay bir polistiren kabı tutabilirsiniz.

bebalance yazılımı

 

Bebalance yazılımı ve kablosuz teknoloji, bebiyonik miyoelektrik el içerisinde yer almaktadır. Bu özellikler, tercihlerinizi ve yaşam tarzınıza uygun işlevleri özelleştirmeyi kolaylaştırır.

Otomatik kavrama

Bebionic, kavranmış bir öğe kaydığında otomatik olarak algılanır ve sabitlemek için tutamağı ayarlar.

Dayanıklı İmalat


Dayanıklı yapı ve gelişmiş malzemeler, 99 lb'ye (45 kg) kadar dayanabilecek kadar güçlü bebionik kılar. Böylece, ağır nesneleri taşımak için elinizi güvenle kullanabilir ve kendinizi oturma pozisyonundan yukarı itebilirsiniz.

Seçilebilir başparmak pozisyonları

 

Seçilebilir başparmak konumları ve yerleşik sensör, daha önce hiç olmadığı kadar çok görevi tamamlamanızı sağlar.

Yumuşak parmak pedleri

 

Yumuşak parmak pedleri ve geniş bir başparmak profili yüzey alanını en üst düzeye çıkarır ve kavrama gücünü artırır.

Katlanabilir parmaklar

Katlanan parmaklar, insanı fırçalarken veya nesnelerin içine çarptığınızda doğal görünümlü hareket ve esneme sağlar.

Güçlü mikroişlemciler

 

Güçlü mikroişlemciler, her bir parmağın konumunu sürekli olarak izler ve el hareketleri üzerinde hassas ve güvenilir kontrol sağlar.

VariPlus Speed Protez El

Myo-elektronik kol protezleri birleşenlerinden olan “ Ottobock variPlus Speed El Prottezi”; hızlı kavrama ve ayırma kabiliyetine sahiptir. El bileği disartikülasyonu dışındaki tüm amputasyon seviyeleri için uygundur. SensorHand Speed'in mekanik özelliklerini ve DMC VariPlus System Electric Greifer'in kontrol seçeneklerini birleştirir. Yüksek tutma gücü (yaklaşık 100 N) ve hız (300 mm / s'ye kadar) sayesinde, nesneler hızlı ve hassas bir şekilde tutulabilir.

Yüksek hızda, hassas kavrama yapmak isteyen bireyler için idealdir.

Hasta endikasyonlarına göre toplam 6 farklı program seçilebilir ve uyarlanabilir. Bu, protez kullanıcılarının ihtiyaç ve yeteneklerine optimum adaptasyon sağlar.

Aşağıdaki kontrol modları 757T13 MyoSelect ile seçilebilir:

 • DMC artı

 • AutoControl Düşük Giriş

 • VarioControl

 • VarioDual

 • DigitalControl

 • DoubleChannel Kontrolü

MyoHand VariPlus Speed ​​757B35 = * MyoEnergy Integral, 757B20 / 757B21 EnergyPack veya 757B15 X-ChangePack ile çalıştırılabilir.

Merkezi koaksiyel fiş bağlantısı, otomatik kapanma elektroniği ve entegre açma-kapama düğmesi, düşük sürtünmeli konik dişli, pozitif arka kilit ve sistem iç kolu ile. Entegre bir kaymalı kavrama, güç kaynağı veya miyoelektrik kontrol arızası durumunda elin açılmasına izin verir.

Michelangelo protez el

Doğal hareket

Halka ve pembemsi diğer parmakları pasif olarak takip ederken, Michelanglelo'nun başparmağı, indeksi ve orta parmakları aktif olarak sürülür ve kutu gibi alttan nesneyi destekleyebilir.

Parmak uçları, nesneleri kavraırken gerçek hassasiyeti sağlamak için yumuşak ve sert malzemelerin birleşiminden oluşur.

Başparmak havaya!

Michelangelo, dünyada elektronik olarak konumlandırılabilen ilk başparmak. Çoğu elin kavrama hareketini kontrol etmek için sadece tek bir tahrik ünitesine sahipken, Michelangelo'nun baş parmağını miyoelektrik kontrollerle konumlandırmanıza izin veren ikinci bir başparmak tahrik ünitesi vardır.

 

İyi konumlanmış

Çok eksenli hareket şekli, doğal olmayan dengeleme hareketlerini en aza indirir ve sağlıklı, doğal bir vücut duruşunu destekler.

Gerisi kolay

Aktif olarak kullanılmadığında, el doğal bir dinlenme konumuna döner.

 

Hızlı değişim sanatçısı

Michelangelo, avuç içi ve güçlü bir anahtar tutacağı dahil olmak üzere, 7 tutamaç tipi sunan üç pozisyon moduna sahiptir.

Yeni kapılar aç

Oval AxonWrist, mevcut olan en doğal etkili el bileği işlevini esnetir, genişletir ve döndürür.

Eldiven el

YENİ! Şimdi, Michelangelo Hand, Axon Silikon eldiveni için en son eldiven seçeneğini sunuyoruz. Axon Silikon eldiven, daha doğal bir görünüm ve his sunar ve 2, 4, 6, 8 ve 10 renklerinde mevcuttur.

Axon SkinNatural PVC eldivenimizi seviyor musunuz? Endişelenmemeye gerek yok, ayrıca görsel (yarı saydam) ve siyah eldivenlerimiz de var.

Şimdi Aktif Döndürme ile!

YENİ! Aktif ve pasif rotasyon özellikli AxonRotation. Elin yedi farklı kavrama düzenini ve otomatik döndürme pozisyonunu aktif rotasyonla birleştirerek, artık kullanıcı için daha fazla işlevsellik var. Hem tek taraflı hem de özellikle ikili kullanıcılar için idealdir. AxonRotation, birçok ADL'de kullanıcıya fayda sağlayan daha sezgisel ve etkili kullanım için programlanmıştır.

Dinamik ortopedi med.sağ.hiz.diş.tic.ltd.şti

Abide-i hürriyet cad no:92/A şişli/istanbul

02122337799-2193922

info@dinamikortopedi.com

özel dinamik protez ortez yapım ve uygulama merkezi

 • Facebook Sosyal Simge
 • YouTube
 • Instagram